Gosia i Adrian zapraszają do Barlineckich Bieszczad

12-14 KWIETNIA 2024 – BARLINEK

CENA: 170 zł / osoba
Dwie noce w apartamencie w centrum Barlinka niedaleko jeziora. Rowery będą przechowane w bezpiecznym miejscu. Kuchnia na własność, więc spokojnie można pichcić, co się tylko chce. W okolicy jest multum sklepów, więc z zakupami większych problemów nie będzie. W niedziele można pójść na Mszę Świętą, ponieważ kościół jest niedaleko.
Istnieje także możliwość noclegu na jedną noc, adekwatnie koszt 85 zł / osoba.

Chętne osoby proszę o wpłatę na konto:
Adrian Cyganiak
10 1140 2004 0000 3702 4317 7288

Jak ktoś płaciłby z innego konta to proszę o info na prywatną wiadomość, maila, telefon, żebym wiedział kogo dokładnie wpisać na listę 😉.

Ilość zajętych miejsc 6 (piątek-niedziela); 2 (sobota-niedziela). Istnieje możliwość rozszerzenia o kolejne osoby.


PLAN RAJDU – taki mniej więcej

Piątek
Spotkanie na dworcu kolejowym Strzelce Krajeńskie Wschód w miejscowości Zwierzyn. Godzina do ustalenia, zależy jak tam pociągi będą kursować. Najlepiej spotkanie z samego rana.
Pojedziemy wioskami do Strzelec Krajeńskich. Siku na Orlenie, odwiedzimy też parę ciekawych miejsc w mieście. Przez budowę obwodnicy nie ma możliwości objechania jeziora, więc władujemy się w las, który zaprowadzi nas do Dankowa i dalej do głazu narzutowego „Leżący Słoń”. Po drodze będzie także drugi głaz narzutowy zwany „Czarci Głaz”. Trochę lasami, trochę wioskami będziemy kierować się do Pełczyc i tam TR20 zjedziemy do Barlinka, tudzież okolicznej wioski. Zależy, gdzie uda się znaleźć nocleg. Będzie dużo odcinków świetnego szutru, ale zdarzy się także trochę brukowanej nawierzchni. Po drodze miniemy kilka jezior, gdzie będą miejsca postojowe.
W Barlinku zameldujemy się wieczorem. Jest możliwość dojechania na miejscu noclegu we własnym zakresie.

Sobota
Wyjazd z rana i udamy się na przepiękne tereny wokół Barlinka. Objedziemy jezioro, odwiedzimy stare wioski i Jar Libberta. Odważniejsi zjadą w dół po kamieniach, a reszta szlakiem rowerowym objedzie „wąwóz” dookoła. Będzie trochę podjazdów, bruku – ogólnie wymagającego terenu. Po drodze będzie także Młyn Papiernia. Ogólnie pokręcimy się po pięknych terenach, które nazywane są jako „Barlineckie Bieszczady”.

Niedziela
Powrót, wyjazd z rana. Pomysłów jest kilka i coś tam się wymyśli na bieżąco. Kierunek to dworzec w Zwierzynie (miejsce spotkania). Godzina przybycia na miejsce jest zależna od kursowania pociągów.


W razie pytań można śmiało pisać w komentarzach. Kontakt mailowy: kontakt@robak88.pl.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/share/fXUF4Aq4vnN3grtr/


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *