Wiosnę czuć coraz bardziej. W końcu trafił się mało wietrzny dzień i to na dodatek słoneczny. Plany były całkiem inne, ale z racji tego, że w końcu wiatr odpuścił to postanowiliśmy pojechać do Słońska. Osobiście dawno już tam nie byłem. Inaczej Gosia, która nie tak dawno zawitała tam ze znajomymi.

Dojazd standardowo wałami z urozmaiceniem przez Lemierzyce. Niektóre fragmenty musieliśmy odpuścić, bo zalegało tam sporo błota. Mowa tutaj głównie o Płonicy i Łąkowie, gdzie przejazd tamtędy jest bardzo utrudniony.

Kościół w Lemierzycach. Jak większość tego typu budowli góruje nad wsią.

Asfalt prowadzący wioskami w kierunku Słońska jest fatalnej jakości. Lepiej jeździ się wałem. No i ruch o wiele mniejszy, bo jedynie można spotkać spacerujące osoby. A… i zwierząt nie brakuje.

Zanim wjechaliśmy do Parku Narodowego czekała nas dłuższa przerwa, bo trafiliśmy na stado innych zwierząt, niż ptaki.

Od razu widać przywódcę.

Małe chyba dosyć niedawno przyszły na świat, bo poruszały, w zasadzie to stały bardzo pokracznie, a u niektórych nawet można było zobaczyć zwisającą pępowinę.

Stąd są lepsze widoki.

Moglibyśmy tak stać się przyglądać w nieskończoność, ale dzień długi nie jest. Chcemy jeszcze zobaczyć, jak zimują ptaki.

Do rekordów zalanego Parku Narodowego „Ujście Warty” bardzo dużo brakuje.

Ptaków od groma, a mamy przecież zimę. Niestety ukrywają się z dala od terenów, gdzie można jeszcze postawić stopę i jej nie zamoczyć.

Kolejny „obiekt” do fotografowania.
Zdjęcia z daleko się nie liczą, a te w ruchu wychodzą najlepiej.

Droga powrotna bez większych kombinacji. Wioskami w kierunku Nowin Wielkich. Szkoda, że prom już nie kursuje, bo była to atrakcja w naszej okolicy i spotkaliśmy nawet Pana, który był rozczarowany, że nie może z niego skorzystać.

Między Świerkocinem, a Nowinami Wielkimi wylewany był nowy asfalt. Zniknęło wiele dziur, co jest olbrzymim plusem i pojawiły się ostrzeżenie, bo jakby nie patrzeć to takiego oznaczenia nie ma, ale lepiej o tym napisać 😉

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *