Wypad do Skwierzyny, gdzie w tamtejszym Ośrodku Kultury odbywała się Wystawa Pająków i Skorpionów. Można zobaczyć ponad 30 gatunków tych stworzeń i jeszcze co nieco na ich temat się dowiedzieć.

Nigdy jakoś wstrętu do pająków nie miałem, a i na skorpiony chętnie popatrzę. Gosia podchodziła z większym respektem, ale z dużą chęcią nastawiała się na największą atrakcję, czyli potrzymanie ptasznika na ręce 😀

Terrariów obok terrariów. Każde z indywidualnych wystrojem i włochatym mieszkańcem.

Na miejsce przybyliśmy właśnie na prezentację, gdzie jeden z ptaszników wylądował na ręce Opiekuna, a potem na rękach chętnych osób. Oczywiście my także musieliśmy w praktyce dowiedzieć się, jakie jest to uczucie mieć tak dużego pająka na rękach.

Pierwszy ochotnik na potrzymanie pajączka.

Główny bohater atrakcji chodzenia po obcych łapach.

Po pokazie i krótkich wykładzie ruszyliśmy bliżej poznać zawartość dużej ilości terrariów. Na każdym znajduje się szczegółowy opis pajęczaka.

Ciężko robi się zdjęcia szklanych terrariów, które na dodatek są oświetlone. Niektóre pająki nie miały chęci się pokazywać i zagłębiły się w najciemniejszych zakamarkach swoich mieszkań. Jeszcze gorzej było ze skorpionami, bo te w ogóle zakopały się w ziemi i nie miały okazji wychodzić na światło dzienne.

Dowiedzieliśmy się też, że skorpiony niezależnie jakiego gatunku są to odbijają światło ultrafioletowe.

Pan, który zajmował się całą wystawą był bardzo sympatyczny. Dużo opowiadał i z chęcią odpowiadał na nasze pytania. Dużo się dowiedzieliśmy i nawet nie poczułem, kiedy minęło godzina.

Moglibyśmy tak chodzić w nieskończoność i co godzinę brać udział w pokazie, kiedy to ptasznik wychodzi na łowy ludzkich rąk. Dni jednak coraz krótsze, a chcieliśmy trochę kilometrów jeszcze zrobić, bo powrót bezpośrednio do Gorzowa nie wchodził w grę.

https://youtu.be/85WRN44j1mw

Wystawa bardzo ciekawa, dlatego też czas na niej tak szybko nam minął. Pan Opiekun mega sympatyczny człowiek z charyzmą. Przyjemnie się Go słucha i łatwo łapie wiedzę na temat pająków i skorpionów.

Nie ma żadnych problemów z robieniem zdjęć, czy też nagrywaniem filmików. Wręcz do tego wszyscy są zachęcani. Najważniejsze, aby nie korzystać z lampy błyskowej, bo ta niekorzystnie oddziałuje na już i tak zestresowane stworzenia.

Udostępnij:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *