Moje święto (to znaczy nasze – mężczyzn) jest co prawda dopiero za dwa dni, ale skorzystałem z okazji, że właśnie dzisiaj wypada Dzień Kobiet i wybrałem się wraz z Gosią na niedzielne, spontaniczne kręcenie. No dobra… święto świętem, ale jakby go nie było to i tak dzisiaj byśmy razem jeździli.

Prezent z okazji Święta Mojej Rowerowej Przyjaciółki.

Padło na Myślibórz bez większych udziwnień. Co prawda rano przywitał nas przymrozek, ale z godziny na godzinę było coraz lepiej, aż można było zrzucić z siebie cieplejszą odzież. W Renicach przerwa na kawę i wykorzystanie punktów Vitay, które wpadają nie wiadomo skąd. No, a że ich trochę zebraliśmy to można było skorzystać z darmowego picia.

Skorzystaliśmy z alternatywnej drogi do Myśliborza przez co trafiliśmy całkiem przypadkiem w okolice pałacu i folwarku. Szczerze powiedziawszy to nawet nie miałem pojęcia, że takie budowle w ogóle tam, w Renicach są. W przeszłości przejeżdżałem tam kilka razy, ale przez bardzo dziurawy asfalt to chciałem jak najszybciej stamtąd się wydostać. Teraz trochę przypadkiem odbiliśmy w bok i udało się zobaczyć coś nowego.

Parę minut wcześniej przejechaliśmy przez widoczną bramę.

Większość budynków pochodzi z XIX wieku i ma się bardzo dobrze. Obecnie funkcjonuje tam Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy.

Jakby było mało to jeszcze większym szokiem było to, że znajduje się tam nawet jezioro. Niby tak mało, a jaka niespodzianka.

Jezioro Renickie.

Gosię mało interesowało zachowane budownictwo i mknęła przed siebie.

Myślibórz zaliczyliśmy przelotem i tłukliśmy tak ciągle pod wiatr. Dopiero w Tarnowie udało się odbić w kierunku wschodnim. Dzięki temu znacznie się uspokoiło z podmuchami.

Gniazda czekają na przybycie boćków.

Tak z uśmiechem na zakończenie wpisu.

Udostępnij:

Komentarze

 1. Obecnie budowana jest trasa Mostkowo -Sulimierz.Może w tym roku zaczną dalej na Głazów i Myślibórz i dalej Myślibórz -Rościn-Trzcińsko Zdr.

   1. Takie info z facebooka…
    Rowerem przez Pomorze Zachodnie
    Cytat:
    „Równolegle z odcinkiem Pełczyce-Płotno (pierwsze zdjęcia) powstaje odcinek Sulimierz-Mostkowo (ostatnie zdjęcie). Buduje się także odcinek Płotno-Koplin i Wierzchno-Pełczyce (ten drugi realizuje Gmina). Żeby połączyć Trzcińsko z Choszcznem w tym roku chcielibyśmy jeszcze rozpocząć odcinki: Trzcińsko-Myślibórz, Myślibórz-Sulimierz, Mostkowo-Dzikowo, Pełczyce Miasto i Koplin-Choszczno. Trzymamy kciuki za projektantów na ostatniej prostej „

   1. Będzie na pewno prowadzić, ale to niebawem to trochę za wcześnie. Póki co to ruszyła dalsza budowa drogi rowerowej, która ma połączyć Barlinek z Pełczycami, ale w planach jest także kierunek Myślibórz. Słyszałem jednak o małym fragmencie, który na razie nie będzie połączony z obecnymi drogami. Przyjdzie trochę na to wszystko poczekać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *